Verlenging 6% btw maatregel voor sloop en heropbouw!

14 november 2024
Deel dit artikel:
Het verlaagde btw-tarief voor sloop- en heropbouw wordt met een half jaar verlengd!

Het verlaagde btw-tarief voor sloop- en heropbouw wordt met een half jaar verlengd! Er is een unaniem goedgekeurd wetsvoorstel dat de kopers er toe in staat stelt om nog langer voordelig aan te kopen, in combinatie met de verlaagde rentes geeft dit aan de bouwsector de nodige zuurstof om positieve energie te steken in een gunstiger wordend koopklimaat.

De geldende voorwaarden blijven wel van toepassing zowel voor verkopers als kopers, we sommen ze nog even op:

Kopers 

Je moet je domicilie vestigen in de heropgebouwde woning/appartement, die je enige woonst moet zijn en als hoofdverblijfplaats moet dienen. Deze mag niet groter zijn dan 200m² en je dient minimaal vijf jaar aan deze eisen te voldoen; anders moet je een deel van het ontvangen voordeel terugbetalen.

Je akte moet verleden worden voor 30/6/2025, hou rekening dat hiervoor compromissen best zo vroeg mogelijk worden afgesloten!

Verkopers 

Er moet een gebouw worden gesloopt en een nieuwe heropgebouwd. Het gesloopte gebouw hoeft niet per se een woning te zijn geweest. De sloop en heropbouw moeten door dezelfde projectontwikkelaar worden uitgevoerd. De heropgebouwde woning moet op hetzelfde kadastraal perceel liggen als het gesloopte gebouw.

De overgangsregeling voor bouwpromotoren geldt voor projecten waarvan de omgevingsvergunning voor 1 juli 2023 is aangevraagd.

Al onze lopende en opgeleverde projecten voldoen hier momenteel aan! Informeer vrijblijvend voor meer informatie.

Deel dit artikel: